logo loader
add_to_photosDodaj ogłoszenie

Okazje mieszkaniowe - gdzie ich szukać?

2018-03-10

Rynek pierwotny i wtórny oferują nam całą masę różnorodnych mieszkań. W tym gąszczu ofert często łatwo się pogubić. Warto jednak poświęcić swój czas i dokładnie zgłębić rynek nieruchomości. Przeglądając różnorodne ogłoszenia możemy bowiem natrafić na prawdziwą perełkę.
O okazję najłatwiej w przypadku, kiedy trafimy na sprzedającego, któremu z różnych powodów spieszy się ze sprzedażą mieszkania. Powody mogą być różnorodne: może to być małżeństwo, które się rozwodzi i któremu zależy na szybkim podziale majątku, może to być ktoś kto musi nagle wyjechać i potrzebuje pieniędzy, aby się urządzić w nowym miejscu. Osoby, którym zależy na szybkiej sprzedaży gotowe są bardziej zejść z ceny. Warto jednak uważać. Zdarzają się przypadki, gdzie pod pozorem pilnej sprzedaży właściciele ukrywają wady mieszkania. Dlatego w miarę możliwości warto poznać motywację sprzedającego oraz dokładnie zapoznać się z nieruchomością.
Kolejną okazją mogą być mieszkania do remontu. Szczególnie, jeśli zależy nam na mieszkaniu w dobrej lokalizacji np. blisko centrum miasta, gdzie nowe inwestycje albo nie powstają albo są bardzo drogie. Właściciele mieszkań np. w kamienicach często nie są w stanie samodzielnie sfinansować generalnego remontu i dopiero wtedy wystawić nieruchomość na sprzedaż. Oczywiście przed takim zakupem warto skalkulować ile będzie kosztował nas potencjalny remont i zastanowić się czy ten wysiłek się nam opłaci. Należy także zapoznać się ze stanem technicznym budynku. Zapytać o odbyte i planowane remonty. Nowo wyremontowane mieszkanie w budynku z przeciekającym dachem lub wadliwą instalacją nie będzie bowiem atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.
Możemy również przeglądnąć oferty mieszkań na poddaszu. Szczególnie, jeśli nie stać nas na większe mieszkanie, gratisowy metraż pod skosami może okazać się błogosławieństwem. Takie mieszkania nie odpowiadają każdemu, co sprawia, że możemy trafić na atrakcyjne oferty. Trzeba jednak pamiętać, że takie mieszkanie należy dobierać indywidualnie. Bowiem to co dla jednych będzie zaletą, dla innych będzie stanowić wadę.
Warto również spojrzeć na to, co oferuje nam rynek pierwotny. - Oczywiście trudniej o okazję wśród ludzi, których praca polega na budowie i sprzedaży mieszkań. Często jednak brakuje chętnych na mieszkania o większej powierzchni lub znajdujących się w najmniej atrakcyjnych częściach budynku. Sprzedaż takiego lokalu potrafi trwać czasami nawet kilka lat . Deweloper chcąc zakończyć sprzedaż w danej inwestycji może zaproponować nam wtedy bardzo korzystne promocje.